Czy warto uczyć się języka angielskiego ?

Osoby, które znają języki obce mają po prostu łatwiej w życiu. W dzisiejszych czasach znajomość minimum jednego języka obcego to podstawa. Język angielski jest na tyle uniwersalny, że praktycznie wszędzie się „dogadasz”. Pracodawcy zwracają szczególną uwagę czy potencjalny kandydat zna języki obce z bardzo prostych powodów. Firmy coraz częściej współpracują z zagranicznymi kontrahentami i potrzebują do tego odpowiednio wykwalifikowanych pracowników.

Powstało także wiele badań, które mówią, że przedsiębiorstwa zatrudniające pracowników, którzy znają języki obce osiągają lepsze wyniki finansowe. Oczywiście idzie to w parze z ich wynagrodzeniem, które średnio jest większe o 20%. Biegłe posługiwanie się językiem angielskim daje możliwość nie tylko zdobycia lepszej pracy i tym samym lepszych zarobków ale także daje ogromne możliwości poznawania nowych ludzi, kultur, możemy łatwiej porozumieć się z nowymi osobami, które spotkamy na drodze. Jeśli będziemy chcieli się wyprowadzić do innego kraju to znajomość angielskiego bardzo usprawnia cały proces. Szybciej załatwimy wszystkie formalności i łatwiej Nam będzie znaleźć pracę w obcym kraju.

Warto zaznaczyć, że osoby, które znają więcej niż jeden język obcy są bardziej inteligentne, potrafią lepiej podejmować decyzję i mają lepszą zdolność do krytycznego myślenia. Warto wspomnieć także o tym, że jednak większość literatury jest właśnie w języku angielskim, dlatego jeśli chcemy się rozwijać szczególnie w dziedzinie nowych technologi to trzeba o tym pamiętać. Przykładem mogą być tutaj usługi SEO (ang. Search Engine Optimization), czyli optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek internetowych, gdzie większość wiedzy na ten temat jest właśnie w języku angielskim.

Można powiedzieć, że znajomość tego języka sprawia, że mamy praktycznie nieograniczony dostęp do wszelkiego rodzaju materiałów edukacyjnych na całym Świecie. I w dodatku to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Nie musimy od razu zapisywać się do szkoły językowej, naukę można rozpocząć samemu w domu. W internecie jest mnóstwo darmowej wiedzy na ten temat. Istnieje na rynku wiele aplikacji, które umożliwiają naukę języka obcego nawet w trybie offline. Dzięki temu możemy się uczyć o każdej porze dnia i nocy niezależnie od tego gdzie jesteśmy.

Ciekawostką jest, że aby dogadać się za granicą po angielsku wystarczy znajomość około 1000 słówek. Oczywiście to nie wystarczy aby pisać np. prace doktorskie czy eseje ale do tego aby np. zarezerwować hotel, zapytać gdzie toaleta w zupełności wystarczy. Jak widać warto uczyć się języka angielskiego i nie potrzeba do tego poświęcać ogromnej ilości czasu.

Dodaj komentarz