Złoty pierścionek z szafirem jako nieprzemijające piękno

Szafiry zachwycały od dawien dawna. Niejeden z was, zapewne pamięta, jak wasze babcie nosiły go na palcach. Jednak czasy zachwytu nad nim sięgają dużo dalej, a mianowicie dawnej szlachta, jak i władcy lubowali się w ich noszeniu. Stąd też w wielu salonach jubilerskich możecie znaleźć tak zwaną biżuterię królewską. Charakteryzuje się ona tym, że jest ona dość dużych gabarytów i wykonana zwykle z postarzanego srebra, a przy tym bogato zdobiona kamieniami szlachetnymi. Jest to typ biżuterii, który nie do każdego pasuje, ponieważ nie każda z nas dobrze czuje się, nosząc bardzo wyniosłą biżuterię, jednak nie znajdziecie choć jednej osoby, która widząc ją, nie uległaby zachwytowi.

Wróćmy jednak do meritum, którym jest złoty pierścionek z szafirem. Złoto pasuje do każdej z nas, czy to blondynka, szatynka, czy też brunetka. My, kobiety nosząc je, czujemy się pewniejsze, piękniejsze, a także bardziej kobiece. Czy złoto w towarzystwie szafiru potęguje te odczucia? W naszym przekonaniu zdecydowanie tak! Przecież nosząc na palcu złoty pierścionek z szafirem, prócz 24 karatowego złota, mamy dodatkowo bardzo wartościowy kamień szlachetny.

Złoty pierścionek z szafirem, od czego zależy jego wartość?

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wartość biżuterii, bez względu na to, czy będzie to pierścionek, kolczyki, czy też bransoletka, uwarunkowana jest zawsze od dwóch czynników. Pierwszym jest surowiec, z jakiego została wykonana, a drugim wartość kamienia.

Rolę surowca pełni w tym przypadku złoto. O złocie można by się dość długo rozwodzić, jednak przedstawimy te najistotniejsze kwestie. Wartość złota w danym wyrobie zależna jest od próby złota, z jakiej dany produkt wykonano. Chodzi o to, że złoto rzadko występuje w czystej postaci, więc, jako że jest metalem miękkim, często w celu uzyskania wyrobu jubilerskiego utwardza się je, dodając do niego metale. Próbą złota jest więc zawartość złota w tym wyrobie, która może zostać wyrażona na dwa sposoby, albo w karatach, albo w promilach. W biżuterii najczęściej występują próby 585 i 333, niegdyś także 750 i 375, teraz jednak jest to rzadko spotykane.

Co zaś wypływa na wartość kamienia? Kamienie szlachetne są oceniane podobnie jak diamenty, czyli przy zastosowaniu metody 4C, czyli ocenie zostają poddane cztery elementy: waga, kolor, przejrzystość oraz szlif.

Złoty pierścionek z szafirem jako inwestycja na przyszłość.

Brzmi dość poważnie, jednak notowania złota są bardzo korzystne. Faktem jest, że od 2013 do 2016 roku, cena ta spadała, jednak od tamtego czasu wciąż pnie się do góry. Jeśli chodzi zaś o szafir, to w ostatnich 10 latach zauważono wzrost jego wartości.  Warto więc zakomunikować do Panów, którzy mają w planach zakup prezentów dla Pań, aby decydowali się właśnie na złoty pierścionek z szafirem, ponieważ może on ich kiedyś wzbogacić. Oczywiście trochę sobie żartujemy, że jeden pierścionek uczyni kogokolwiek bogaczem, nie mniej jednak inwestycja w złoto jest jedną z tych pewniejszych.

Dodaj komentarz