Wybór fasonu butów roboczych

Utarło się stwierdzenie, że buty robocze służą do ochrony pracownika, do wykonywania pracy, a nie na wybieg modowy. Nie muszą przy tym spełniać walorów estetycznych, a jedynie swoją funkcję.

Nie tylko dla ochrony

Buty robocze służą nie tylko do ochrony. Owszem, jest to ich główne przeznaczenie, ale nie ma co się oszukiwać, w dzisiejszych czasach wygląd ma znaczenie. Nowoczesne buty roboczespełniają swoje funkcje zarówno pod względem ochrony, jak i estetyki. Dostępne są w wielu kolorach i fasonach. Zaprojektowane zostały dla różnych branży, dlatego każdy jest w stanie dobrać obuwie odpowiednie dla swoich potrzeb.

Jak wybrać odpowiedni fason obuwia roboczego?

Wybór fasonu butów roboczych warto zlecić specjaliście ds. BHP. Weźmie on pod uwagę warunki szkodliwe, czynniki, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo pracownika oraz przeanalizuje wszelkie możliwe zagrożenia występujące na danym stanowisku pracy. Fason będzie zatem uzależniony od rodzaju wykonywanej pracy. Jedne buty robocze będą wyposażone w noski ochronne, które wykonane są z aluminium, stali lub kompozytu. Ważnym elementem obuwia roboczego jest protektor podeszwy. W zależności od warunków panujących podczas wykonywania pracy, powinien być antypoślizgowy. Nie bez znaczenia jest wysokość buta. Najczęściej wybierane trzewiki to te sięgające do kostki. Warto jednak zastanowić się, czy na danym stanowisku nie jest potrzebne zabezpieczenie stawu skokowego.

Przejrzyj katalog!

Oferty sklepów BHP są na tyle rozbudowane, że możemy przebierać w fasonach butów roboczych. Każdy producent stara się opisać każdy produkt w taki sposób, aby jak najbardziej ułatwić poszukiwania odpowiedniego obuwa potencjalnym klientom. W dostępnych katalogach możemy sprawdzić specyfikację każdego produktu oraz posiadane atesty spełniające wymogi ISO. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można skorzystać z pomocy doświadczonych sprzedawców, którzy doradzą nie tylko w sprawie zakupu butów roboczych, ale równie chętnie dobiorą pozostałe elementy odzieży roboczej.

Dodaj komentarz