Rola oświetlenia w dekoracjach w stylu orientalnym.

Wśród bardzo specyficznych stylów dekoracji, odtworzenie w Twoim domu wystroju godnego tysiąca i jednej nocy wymaga wyboru bardzo specyficznych materiałów i przedmiotów. Rzeczywiście, aby odtworzyć orientalny styl w dekoracji wnętrza, wiesz, że naczynia gliniane, meble i przedmioty dekoracyjne będą musiały być wybrane ze smakiem, aby uniknąć wpadnięcia w karykaturę stylu, daleko od oczekiwanego wyniku.

Ogólne podstawy stylu orientalnego

Jedną z cech tej orientalnej dekoracji jest fakt, że meble są na ogół dość skąpe. Często składa się z dużego schowka, jednego lub kilku stołów kawowych i, co bardzo ważne, sofy z wieloma poduszkami, tworząc ciepłą i relaksującą atmosferę.

Jeśli chodzi o podłogi, należy zauważyć, że dekoracje orientalne niekoniecznie są najbardziej odpowiednie dla bardzo nowoczesnych podłóg, a wręcz przeciwnie, dla parkietów lub podłóg z twardego drewna. Podstawowym szczegółem tej kultury jest obecność dużych i szerokich dywanów w jasnych kolorach. Aby uszanować ten styl, muszą być liczne, różnej wielkości i otrzymać wymienione wyżej poduszki.

Wreszcie, aby idealnie oddać stłumiony i stonowany klimat marokańskich wnętrz, bardzo ważna jest praca nad światłem. Rola lamp orientalnych i oświetlenia jest niezbędna do sfinalizowania tej dekoracji.

Lampa orientalna.

Jednym z podstawowych pojęć jest zatem praca światła. To prawie nigdy nie jest bezpośrednie! Stąd oczywiste znaczenie opraw oświetleniowych w korzystaniu z tego stylu.

Jak wybrać właściwy model?

Oświetlenie w stylu orientalnym to zazwyczaj ażurowe lampy ścienne, które pozwalają na grę światła i cienia. Są to również lampy ozdobne, które można postawić na stole, kredensie lub na podłodze.

Niektóre z tych elementy dekoracyjne mogą proporcjonalnie być większe.

Wreszcie, w celu dostosowania się do współczesnych przeciwieństw, istnieje obecnie wiele podwieszeń, które należy przymocować do sufitu i przyjąć styl orientalny. We wszystkich przypadkach klosz jest zawsze delikatnie obrobiony i ażurowy jak koronki: słynne arabeski! Ten typ lamp doskonale sprawdzi się w sypialni, przynosząc rozproszone, przefiltrowane i stonowane światło w pomieszczeniu wymagającym spokoju i miękkości. Niektóre kształty są modernizowane przy zachowaniu ciepłego stylu, mieszając kształty metalowe, mosiężne i podłużne, przebite tysiącem otworów, zawsze pozwalając na to pośrednie rozpraszanie światła.

Lampy orientalne mogą być również w różnych kolorach, takich jak miedź, brąz, srebro, mosiądz, postarzane złoto… Wybierzesz wtedy kolor, który pasuje do reszty dekoracji. Nasa podpowiedź: podstawą orientalnego stylu jest lampa w kolorze miedzi.

Nie wahaj się mieszać kształtów i materiałów. Jeśli chcesz stworzyć pokój z prawdziwym stylem, to warto będzie pomnożyć lampy z modelami na mniej lub bardziej wysokich nogach, prawdopodobnie jedno lub dwa ścienne światła w zależności od wielkości pomieszczenia, aby przynieść to tak specyficzną stonowaną atmosferę, a może przynajmniej zawieszenie pozwalające na wkład ważniejszego źródła światła w zależności od potrzeb.

Gdzie można znaleźć ten typ lampy?

Oczywiście, jeśli lubisz orientalny styl do tego stopnia, że wybierasz go na część swojego domu, to dlatego, że prawdopodobnie spodobał Ci się ten styl podczas wycieczki do jednego z krajów arabskich. Wielkim klasykiem pamiątek, który należy przywieźć jest oczywiście dywan ale także ceramika i wreszcie miedziane lampki. Może to być dobry pomysł, ale zapraszamy do sprawdzenia standardów bezpieczeństwa (jeśli to możliwe) tych lamp.
Inną możliwością jest zamówienie lamp w wyspecjalizowanej placówce z działem zajmującym się lampami orientalnymi. Znajdziesz tam wybór, gwarancję obowiązujących norm elektrycznych i możliwość zmiany modelu, jeśli nie pasuje do Twojej dekoracji.

Nie jesteś zobowiązany do wyboru całkowitego wyglądu.

Lampa orientalna może bardzo dobrze wnieść nutę egzotyki w bardziej neutralną dekorację, czy to jako kinkiet w korytarzu, który nie wymaga zbyt jasnego oświetlenia, czy też jako lampa stołowa w określonej części domu, w której chcesz wnieść miękkie, nieagresywne światło.

Dodaj komentarz