5 błędów, które popełniasz na pierwszej randce

To nie tylko problemy pierwszych randek, te błędy popełniamy przy każdej nowo rozpoczętej relacji, często nieświadomi. Nie ważne, czy zaczynasz nową pracę, czy nowy związek, te 5 błędów bardzo często będzie Ci towarzyszyć i może bardzo zaszkodzić. Nie są one jednak błędami wynikającymi z niewiedzy, ale mechanizmów obronnych, które są naszą pozostałością po przodkach. Dowiedz się, jakie przychodzące Ci naturalnie reakcje mogą zniszczyć nowo nawiązywane relacja i jak się im oprzeć!

Ocenianie

Ocenianie przychodzi nam bardzo łatwo. Tak naprawdę nasz mózg potrzebuje zaledwie 17 sekund, aby wyrobić sobie opinię na temat drugiej osoby. Niestety bardzo często sami cierpimy przez ten mechanizm. To pierwsze wrażenie kiedyś, a nawet jeszcze dziś, powinno pomagać nam w ocenie, czy dana osoba jest dla nas zagrożeniem. Często jednak na pierwszej randce sprowadza się do ocenienia atrakcyjności potencjalnego partnera. Poza oczywistym faktem, że taka opinia może kogoś mocno skrzywdzić, jest bardzo prawdopodobne, że aby trzymać się swojej opinii i będziesz ignorować wszystkie fakty, które jej zagrażają. Powstrzymaj się więc od wstępnego wyrokowania i bądź otwarta na zmiany swojej opinii.

Okazujesz, że się stresujesz

Stres sam w sobie nie jest błędem, tak samo jak stresowanie się. To reakcja niezależna od naszych sił i chęci. Jednak sposoby, za pomocą których sobie z nim radzimy, są bardzo ważne i mogą o nas dużo powiedzieć. Niektórzy ludzie radzą sobie ze stresem histerycznym śmiechem, nadużywaniem alkoholu lub agresją. Obserwuj się dokładnie i oceń, czy u Ciebie występują niepożądane reakcje na stres. Pierwsza randka nie jest dobrym momentem na testowanie optymalnych odruchów, a często bywa bardzo stresująca. Poczytaj o radzeniu sobie ze stresem i metodami opanowania reakcji na niego.

Okazujesz niechęć

To nie jest częsty błąd, ale jest bardzo destrukcyjny w skutkach. Nowe relacje zmuszają nas do zachowania czujności, w końcu nigdy nie wiadomo, z kim tak naprawdę mamy do czynienia. Niektórzy w ramach mechanizmów obronnych okazują jawną niechęć nowo poznanej osobie, bez wyraźnego powodu dając jej do zrozumienia, że nie mają do niej szacunku albo nie traktują tej relacji jako przyszłościowej. Osoba, która czuje się niechciana czy pogardzana, nie będzie chciała inwestować w taki związek. Nie nastawiaj się od razu negatywnie i za każdym razem, gdy poczujesz zniechęcenie, poszukuj się pozytywów lub po prostu zmień temat.

Doszukujesz się błędów

Ten błąd łączy się z okazywaniem niechęci, ale jest bardziej dyskretny. Jeśli ktoś nas zraził albo po prostu nie czujemy, żeby ta osoba była odpowiednia dla nas, będziemy szukać uzasadnienia naszej opinii. Prawda jest taka, że nie potrzebujesz wyraźnego powodu, aby zakończyć jakąś relację, wystarczą twoje odczucia. Doszukiwanie się błędów może się stać naszym nawykiem i każdą nową relację będziemy skreślać po odnalezieniu choć najmniejszego potknięcia. To doprowadzi w ostateczności do całkowitego zrezygnowania w poszukiwaniu drugiej połówki, bo będziemy przekonani, że nikt nie sprosta naszym oczekiwaniom.

Oczekujesz

No właśnie, oczekiwania. Składa się na nie sporo czynników, a całokształt najpewniej został przez Ciebie stworzony na podstawie opowiadań twoich koleżanek lub rodziny na temat ich wspaniałych partnerów i partnerek. A prawda jest taka, że ideały nie istnieją i nikt nie sprosta twoim oczekiwaniom w stu procentach. Nie chodzi o to, abyś od razu obniżała swoje standardy, ale dobrze zastanów się, czego naprawdę chcesz od swojego partnera i odrzuć wszystko to, co jest jedynie dodatkiem. Bardzo często nasze oczekiwania są ubarwiane przez zupełnie nieistotne z punktu widzenia związku elementy. Jeśli wyzbędziesz się nadmiernych oczekiwań, lista kandydatów drastycznie wzrośnie, a Ty będziesz czerpać większą przyjemność z pierwszych randek!

Dodaj komentarz