Krem na rozstępy- kiedy stosować?

Krem na rozstępy to produkt, który powstał, aby niwelować konkretne problemy skóry. Rozstępy wynikają z różnych przyczyn, ale odpowiednia pielęgnacja pomaga w ich zredukowaniu, szczególnie w pierwszej fazie ich rozwoju. Szybka i skuteczna reakcja jest gwarancją skuteczności. Co należy wiedzieć o kremie na rozstępy i jak go stosować? Informacje znajdziesz w tym artykule.

Kremy na rozstępy – w jaki sposób działają?

Kremy na rozstępy to specjalnie skomponowane produkty, które wnikają w głąb skóry, przyspieszając jej regenerację. Największą skuteczność wykazują, gdy rozstępy są świeże (jasnoróżowe, fioletowe), ponieważ skóra jest wtedy najbardziej podatna na działanie dostarczanych z kremem składników aktywnych.
Ważne jest zatem, aby zadbać o systematyczność i stosować kremy codziennie. Niemniej jednak istotne znaczenie mają również działania towarzyszące pielęgnacji. Przed nałożeniem kremu (nie częściej jednak niż 2- 3 razy w tygodniu) warto wykonać peeling skóry, który usuwa martwy naskórek, przygotowując ją tym samym na efektywniejsze wchłanianie składników aktywnych zawartych w kremie. Ponadto należy zadbać o dostarczanie potrzebnych składników wraz z pożywieniem.
Zdrowa dieta to podstawa zdrowej skóry. W pożywieniu nie powinno zabraknąć źródeł białka, kwasów omega- 3, witamin (B, C i E) oraz minerałów (cynku, miedzi). Należy także wypijać co najmniej 1,5 l wody codziennie oraz zapewnić sobie dawkę aktywności fizycznej.

Kosmetyki na rozstępy – jak wybierać?

Kosmetyki na rozstępy należy wybrać, uwzględniając kilka ważnych aspektów:

  • duża zawartość składników pochodzenia naturalnego,
  • kolejność składników w INCI, która informuje o zawartości procentowej poszczególnych składników,
  • skład bogaty w składniki aktywnie działające na skórę, takie jak: kofeina, ekstrakt z ruszczyka czy proteiny jedwabiu.

Ponadto należy zadbać o odpowiednią aplikację, która współdecyduje o skuteczności produktu. Produkt należy aplikować na skórę regularnie, najlepiej kilka razy dziennie (co najmniej rano i wieczorem), wmasowując preparat w miejscu pojawienia się rozstępów. Warto także pamiętać, że istnieją na rynku produkty na rozstępy dedykowane konkretnym partiom ciała (np. krem na rozstępy do piersi).

Kosmetyki Strialys na rozstępy

Krem na rozstępy Strialys charakteryzuje się dobrym składem, którego podstawą są składniki pochodzenia roślinnego. To sprawia, że produkty są delikatne dla skóry i skuteczne. Mogą ich używać także osoby ze skórą wrażliwą. Dobry, starannie skomponowany skład przekłada się na efektywne działanie kosmetyków i prawidłowe odżywienie skóry, w tym przede wszystkim zmniejszenie rozstępów. Krem Strialys zawiera takie składniki naturalne, jak:

• ekstrakt z bluszczu pospolitego,
• kofeina,
• ekstrakt z żeń-szenia właściwego,
• ekstrakt z kociego pazura,
• proteiny jedwabiu,
• ekstrakt z bylicy bożego drzewka,
• ekstrakt z ruszczyka kolczastego,
• ekstrakt ze świecznicy groniastej,
• Dipalmitynian hydroksyproliny.

Krem na rozstępy Strialys to doskonały sposób na walkę z tym problemem. Na tle konkurencji wyróżnia się składem oraz ilością składników aktywnych w składzie, dlatego warto zwrócić na niego uwagę.

Kosmetyki na rozstępy a ruch

Kosmetyki na rozstępy to jeden z podstawowych sposobów walki z rozstępami. Działaniem uzupełniającym może być też sport. Aktywność fizyczna widocznie wpływa na lepszą kondycję skóry, jej napięcie i elastyczność, co ogranicza ryzyko powstawania rozstępów, jak i wspiera walkę z już istniejącymi.

Podsumowanie

Podsumowując, krem na rozstępy to specjalistyczny produkt kosmetyczny, który zawiera starannie wyselekcjonowane składniki aktywne, dopasowane do konkretnych potrzeb skóry. Działa miejscowo, a oprócz redukcji rozstępów wpływa na poprawę kondycji skóry i zapewnia jej długotrwałe wsparcie.

FAQ

1. Czy krem na rozstępy można stosować na całym ciele?
Tak, produkt [przeznaczony jest do pielęgnacji całego ciała, choć dostępne są także produkty dedykowane konkretnym partiom skóry (np. krem do biustu).
2. Jakie składniki zawiera krem na rozstępy?
Preparat zawiera przede wszystkim składniki naturalne o aktywnym działaniu, pochodzenia roślinnego, które głęboko nawilżają i odżywiają skórę, poprawiając jej napięcie.
3. Kto powinien stosować krem na rozstępy?
Krem można stosować zarówno profilaktycznie (ze względu na skłonności genetyczne, ciążę, odchudzanie), jak i po ich powstaniu, aby stymulować regenerację skóry i zadbać o zdrowy wygląd i prawidłowe napięcie.

Dodaj komentarz