Nietypowy turniej – środek sezonu, bez dłuższych przygotowań czyli Mundial w Katarze

Zbliżający się turniej o Mistrzostwo Świata w piłce nożnej bez wątpienia przejdzie do historii z wielu powodów. Kraj na pustyni, który ze względu na zasoby naturalne może kupić dosłownie wszystko, także organizację Mundialu, z drugiej strony brak kompletnie piłkarskiej historii, tradycji, świat o zupełnie innej niż zachodnia kulturze. Do tego termin w środku sezonu, gdy do tej pory w tym terminie kibice ekscytowali się wkraczającymi na arenę sportami zimowym. A jednak tym razem będą musieli się przenieść na bliski Wschód, by obserwować spóźniony o kilka miesięcy Mundial. 

Kto faworytem do tytułu mistrza świata?

Zwracając uwagę na MŚ 2022 zakłady bukmacherskie będzie można zobaczyć jak sytuacja na turnieju widziana jest przez analityków. Z tego wynika nam, że nie ma jednego wyraźnego faworyta do Pucharu Świata. Bukmacherzy najwyżej cenią Brazylię, za nią znajduje się Francja, Anglia czy Argentyna. Różnice w prawdopodobieństwie tytułu są na tyle nieduże, że właściwie trudno mówić o jakimś szczególnym faworycie do tytułu. Wydaje się więc, że turniej będzie ciekawy i trudno w tym  momencie wskazać, kto będzie faworytem. Na pewno na uwadze trzeba mieć fakt, że turniej odbędzie się w innych okolicznościach niż zawsze. 

Brak czasu dla selekcjonerów

Turniej odbywający się w czerwcu na koniec sezonu to zawsze była szansa dla selekcjonerów, by mieć graczy na nieco dłużej jeśli chodzi o przygotowania. Obecnie ze względu na tak nietypowy termin turnieju kalendarz piłkarski wygląda inaczej, rozgrywki grupowe Ligi Mistrzów są w przyśpieszonym tempie, do tego dochodzi rozgrywki ligowe, które przed turniejem są maksymalnie przedłużone i dlatego selekcjonerzy będą mieli tylko kilka jednostek treningowych do przeprowadzenia.  Z drugiej strony inny termin to szansa na to że gracz jest na początku sezonu więc nie ma obaw o zmęczenie, nie ma konieczności organizowania zgrupowań pod kątem regeneracji przed turniejem, wszyscy gracze są w ligowym  reżimie więc można liczyć na to, że ich przygotowanie będzie w porządku. Niezależnie wszystkiego jeśli zerkniemy na katarski Mundial grupy, które zostały rozlosowane są atrakcyjne i liczyć można na wiele ciekawych starć, którym warto się będzie przyjrzeć. Rezultatem zaś powinno być zwycięstwo tej reprezentacji, która najlepiej poradzi sobie z trudnymi katarskimi warunkami.

Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami dotyczącymi zakład bez ryzyka bez obrotu.

Dodaj komentarz