Rower z przerzutkami w piaście – czy warto?

Rowery miejskie to bardzo praktyczny środek transportu, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Chociaż jeszcze kilka lat temu rowery nie były tak popularne, dziś wiele osób przesiada się na jednoślady. Jest to dobry sposób na to, żeby poprawić swoją kondycję, zadbać o zdrowie oraz uniknąć stresu związanego ze staniem w korkach ulicznych. Obecnie wybór rowerów miejskich jest bardzo duży, dlatego bez wątpienia każdy może znaleźć model idealny dla siebie. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że rowery miejskie służą wyłącznie do jazdy po płaskich, asfaltowych nawierzchniach, nie sprawdzą się podczas wypraw drogami leśnymi czy polnymi. Czy rower miejski z przerzutkami to dobry wybór?

Rower miejski z przerzutkami

Chociaż na rynku nie brakuje tanich rowerów miejskich bez przerzutek i niektórym na pewno wydają się całkowicie niepotrzebne, aby móc poruszać się po mieście, prawda jest nieco inna. Nawet rowery miejskie powinny być zaopatrzone w biegi i to co najmniej trzy. Dlaczego? W mieście bez wątpienia znajdziemy wiele tras, gdzie można pojechać nieco szybciej lub trzeba pokonać górkę. W przypadku, gdy nie posiadamy przerzutek, najprawdopodobniej komfort jazdy będzie pozostawiał wiele do życzenia. Obecnie w sklepach rowerowych dostępne są rowery miejskie różnego rodzaju, dlatego na pewno będziemy w stanie znaleźć taki, który będzie nam odpowiadał pod każdym względem. Dużą popularnością cieszą się obecnie jednoślady zaopatrzone w przerzutki w piaście. Czym są? W tym wypadku tylna piasta w rowerzeposiada przerzutki, które są w niej ukryte. Tak zabudowane przerzutki nie są narażone na zabrudzenia i uszkodzenia. To dość ciekawe i nowoczesne rozwiązanie, do tego niezwykle wygodne, bo wiąże się z użyciem wyłącznie jednej manetki. Biegi w rowerze można zmieniać, nawet podczas postoju, co nie jest możliwe w przypadku standardowych przerzutek. 

Czy warto kupić taki rower?

Przerzutki w piaście w rowerze bez wątpienia zwiększą komfort jazdy oraz naszą wygodę podczas podróżowania, dlatego warto rozważyć takie rozwiązanie. Dobre rowery miejskie powinny być zaopatrzone w biegi, dzięki temu będzie można pokonywać nawet trudniejsze trasy bez większego wysiłku. Z jazdy rowerem trzeba czerpać przyjemność, a nie będzie to możliwe, kiedy nasz rower będzie ciężki, mało zwrotny i niewygodny. Do zakupu roweru trzeba się bardzo dobrze przygotować, przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania, dopasować go do swojego wzrostu, długości nóg, stylu jazdy oraz gustu. Jazda na rowerze musi sprawiać radość, tylko wtedy taka aktywność fizyczna ma sens. 

Wejdź i zobacz jak dobrać piastę do ostrego koła: http://antymateria.com/jak-dobrac-piaste-do-ostrego-kola/

Gdy kupujemy rower pierwszy raz, możemy być bardzo mocno zdezorientowani, gdyż na rynku możliwości jest naprawdę nieskończenie wiele. To, dlatego dobrym pomysłem jest skorzystania z profesjonalnego doradztwa specjalisty na przykład sprzedawcy w sklepie rowerowym lub mechanika. W ten sposób na pewno wybierzemy model roweru, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Najlepiej przed zakupem jednośladu po prostu go wypróbować, przejechać się na wybranym rowerze, sprawdzić, czy wszystkie jego elementy typu rama, kierownica, siodełko rowerowe, są dopasowane do naszych potrzeb. Oczywiście poszczególne komponenty można wymienić na inne, dzięki temu rower będzie w 100% dostosowany do nas.

Dodaj komentarz