Czy Lionel Messi utrzyma wysoką formę do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze?

Nadchodzące Mistrzostwa Świata FIFA w Katarrze rodzą w kibicach masę oczekiwań i wątpliwości. Bez wątpienia, nadchodzący Mundial wydaje się być wyjątkowy nie tylko ze względu na występy polskiej reprezentacji, ale przede wszystkim na pewien fakt. Prawdopodobnie, listopadowy turniej Mistrzostw Świata w Katarze będzie ostatnią okazją do zdobycia trofeum w barwach reprezentacji narodowej zarówno dla Cristiano Ronaldo w barwach Portugalii jak Lionela Messiego w szeregach Albicelestes. 

Definitywnie rywalizacja tych dwóch zawodników o tytuł najlepszego piłkarza na świecie chyli się ku upadkowi, co najlepiej ukazują tegoroczne nominacje do tytułu Złotej Piłki organizowanego dorocznie przez prestiżowy magazyn France Football. Żaden z zawodników — mimo że zdążyli nas do tego mocno przyzwyczaić — nie brał już udziału w walce o triumf w tym zaszczytnym dla piłkarskiego świata plebiscycie. 

Forma Leo Messiego w PSG

Tegoroczna forma Paris Saint Germain z pewnością uzależniona od trzech zawodników. Mowa tutaj o trzech supergwiazdach mistrza Francji — Kylianie Mbappe, Neymarze oraz Lionelu Messim. Ten ostatni z pewnością stanowi podstawę budowania akcji drużyny z francuskiej stolicy i daje poznać się kibicom na całym świecie z nieco innej strony. Zwykle — Messi strzelał gole — w PSG pełni on jednak rolę dogrywającego kreatora i ten styl gry przekłada również na grę w reprezentacji, gdzie zdecydowanie ożywia grę. Wydaje się, że zmiana profilu gry Lionela Messiego wynika raczej z jego dojrzałości piłkarskiej, a nie z braku skuteczności w perspektywie zdobywanych bramek. Tak czy siak, Messi nadal stanowi główną siłę ofensywną PSG i ciągle jest uznawany za jednego z najlepszych na świecie w swoim fachu. 

Leo Messi w reprezentacji narodowej

Poczynania reprezentacji narodowej Argentyny w ostatnich spotkaniach o stawkę z pewnością rodzą w głowach ekspertów myśl, iż drużyna Albicelestes z pewnością jest jednym z faworytów w walce o Puchar Świata w Katarze. Fenomenalna postawa Messiego w meczach reprezentacyjnych sprawia, że kibice reprezentacji Polski mają prawo czuć się zaniepokojeni w perspektywie spotkania w ramach fazy grupowej, w którym reprezentacja Polski będzie raczej zepchnięta do głębokiej defensywy na poczet ogromnej siły ofensywnej triumfatora ostatniego turnieju Copa America z Lionelem Messi na czele.

Czy Leo Messi jest w stanie poprowadzić Argentynę do zwycięstwa na Mundialu?

Generalnym problemem Messiego w perspektywie opinii kibiców odnośnie tego, kto jest najlepszym piłkarzem. była jego zawodność w meczach reprezentacyjnych. O ile kibice reprezentacji Argentyny faktycznie mogli zarzucać ich reprezentantowi słabą, w porównaniu do występów w FC Barcelonie, o tyle po przejściu do Paris Saint Germain Lionel Messi doskonale odnajduje się z reprezentacyjnych realiach. Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że Leo Messi nie jest w stanie poprowadzić swojej reprezentacji do zwycięstwa na Mundialu — szczególnie że jest to prawdopodobnie jego ostatni występ na dużym turnieju międzynarodowym i zarówno on — jak Cristiano Ronaldo — będą chcieli za wszelką cenę udowodnić wymierność swojego przywództwa w kadrze narodowej na boisku. Śmiało, możemy się spodziewać wysokiej formy Messiego na Mundialu, jak również dobrego wyniku reprezentacji Argentyny w klasyfikacji końcowej turnieju Mistrzostw Świata rozgrywanego w Katarze.

Sportowe artykuły znajdziesz również na stronie: dziennikzwiazkowy.com.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

Dodaj komentarz