Czy warto zdecydować się na dietę pudełkową?

Dieta pudełkowa to sposób odżywiania, który jest bardzo popularny wśród gwiazd i celebrytów. Warto wiedzieć, na czym dokładnie polega, a także – kto może z niej skorzystać.

Czym jest dieta pudełkowa?

Mianem diety pudełkowej określa się tak zwany catering dietetyczny. Polega on na tym, że wybrana firma cateringowa dostarcza klientowi paczkę, w której znajdują się gotowe posiłki na cały dzień. Paczka może być dostarczona zarówno pod drzwi mieszkania, jak i do pracy. Standardowy jadłospis zazwyczaj składa się z pięciu dań – śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Z racji tego, że jedzenie znajduje się w specjalnych pudełkach, odgrzanie go i przełożenie na talerz nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

Dla kogo przeznaczona jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa Wilczyce to wręcz idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Dzięki przygotowanym daniom nie muszą zastanawiać się nad tym, jaka jest ich dokładna kaloryczność. Na skorzystanie z usług firm cateringowych coraz częściej decydują się także osoby zapracowane, dla których wolny czas jest dobrem deficytowym. Dzięki diecie pudełkowej nie muszą poświęcać czasu na opracowanie zdrowego i zbilansowanego jadłospisu, a także – zakup potrzebnych składników i przygotowywanie posiłków. Śmiało można więc powiedzieć, że wiąże się ona z ogromną oszczędnością czasu. Klientami firm cateringowych bardzo często są osoby, które cierpią na różnego rodzaju nietolerancje i alergie. Większość usługodawców umożliwia dowolne modyfikowanie diety, co pozwala wykluczyć z niej niedozwolone bądź też nielubiane składniki.

Jakie są główne zalety diety pudełkowej?

Dieta pudełkowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Klienci, którzy początkowo podchodzili do tego rozwiązania dość sceptycznie, szybko przekonują się o jej bardzo długiej liście zalet. Zaliczyć do nich można:

  • oszczędność czasu – dzięki diecie pudełkowej nie trzeba tracić czasu na samodzielne gotowanie. Zaoszczędzony czas można przeznaczyć na rozwój swoich pasji, zainteresowań bądź też błogi relaks,
  • skuteczność – wielu klientów diety pudełkowej potwierdza, że dzięki niej udało im się zrzucić zbędne kilogramy, co wcześniej było zwyczajnie niemożliwe,
  • różnorodność – firmy cateringowe dbają o to, do każdego dnia serwować swoim klientom inne zdania, czasem pochodzące z kuchni innych państw. To doskonała okazja do poznawania nowych smaków.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Osoby, które chcą spróbować diety pudełkowej, bardzo często zastanawiają się, ile kosztuje takie rozwiązanie. Otóż średni koszt gotowego zestawu posiłków na jeden dzień to około 50 zł. Łatwo więc policzyć, że dieta pudełkowa w skali miesiąca będzie wiązać się z wydatkiem rzędu około 1500 zł. Oczywiście, poszczególne jej warianty różnią się pomiędzy sobą ceną, także ostateczna kwota do zapłaty będzie uzależniona od indywidualnych potrzeb klienta. Wydatek ten można śmiało potraktować jako inwestycję we własne zdrowie.

Dodaj komentarz