Jak wybrać telewizor do nowej konsoli do gier?

Technologia telewizyjna w ostatnich latach bardzo szybko się rozwijała, więc jeśli masz zamiar dokonać aktualizacji, możesz być zaskoczony nowoczesnym zakupem telewizora. Czy poszukując sprzętu do konsoli, powinieneś postawić na OLED lub QLED? LED czy LCD? Dodatkowo jakich aplikacji do przesyłania strumieniowego potrzebujesz?

Telewizory nie tylko zwiększyły wydajność wyświetlania obrazu na całym świecie (wszystkie, ale najmniejsze, najtańsze modele mają teraz rozdzielczość co najmniej 4K), ale istnieją też zupełnie nowe technologie, które obejmują parametry sprzętu, takie jak HDR, OLED i QLED, obok podstawowych pytań dotyczących rozmiaru ekranu, umiejscowienia telewizji, liczby wejść i tego, czy ma dostęp do Netflixa?

Osobom, które nie znają się na specyfikacjach sprzętu, wybór może sprawić pewne kłopoty? Aby klienci mogli podjąć efektywną decyzję, opracowaliśmy obszerny przewodnik po zakupach telewizorów, który sprawi, że zakup odbiornika stanie się o wiele prostszy. Niezależnie od tego, czy masz kilkaset złotych, czy kilka tysięcy do wydania, pomożemy Ci wybrać odpowiedni telewizor.

Jaki rozmiar ekranu?

W dzisiejszych czasach większy niż kiedykolwiek wcześniej nacisk kładziony jest na duże ekrany, a w nowych programach telewizyjnych pojawia się mniej modeli 32-calowych i 40-calowych dzięki wzrostowi rozdzielczości Ultra HD 4K uzasadniającej duży ekran. Jednak choć może wydawać się kuszące, że większy jest lepszy, rozmiar zestawu, który jest odpowiedni dla Ciebie, jest ściśle zależny od odległości od ekranu i rozdzielczości oglądanego materiału źródłowego.

Jeśli siedzisz w odpowiedniej odległości od telewizora, zobaczysz wiele szczegółów, dobrą rozdzielczość krawędzi i płynny, czysty ruch, ale jeśli siedzisz zbyt blisko ekranu, zobaczysz więcej obrazu i usłyszysz niewyraźny hałas zamiast płynnego dźwięku. Z drugiej strony, usiądź zbyt daleko od telewizora, a będziesz miał problem z wybraniem wszystkich szczegółów obrazu, które ma do zaoferowania sprzęt.

Reguła do oglądania telewizji Full HD (1080p) mówi, że powinieneś siedzieć co najmniej 1,5 do 2 razy więcej niż przekątna telewizora z dala od ekranu. Jeśli masz telewizor 4K, możesz usiąść bliżej ekranu, około 1 do 1,5 razy dalej niż przekątna ekranu. Pamiętaj, że rodzaj telewizora, który chcesz kupić – LCD, QLED lub OLED może mieć wpływ na twoją decyzję o rozmiarze telewizora, więc pamiętaj o tym, czytając tę sekcję przewodnika zakupu poniżej.

Na przykład ci, którzy chcą telewizor OLED, powinni wiedzieć, że rozpatrują telewizory nie mniejsze niż 48 cali, z większością opcji około 55 cali i 65 cali. Rywalizująca alternatywa QLED jest nieco bardziej elastyczna i dostępna w rozmiarach 43 cali. Chcesz telewizor o rozdzielczości 8K? Jesteś wówczas ograniczony do gigantów powyżej 55 cali.
Czy warto wybrać telewizor 4k?

Na początku może się to wydawać oczywiste, ale czy naprawdę powinieneś wybrać telewizor 4K zamiast zestawu Full HD? Zestawy o wyższej rozdzielczości czterokrotnie wyższe niż w Full HD zostały przyjęte znacznie szybciej niż w 1080p. Zabawne, gdy myślisz, że zaledwie sześć lub siedem lat temu, 4K było trudnym do osiągnięcia parametrem.

Pomimo potencjalnego kosztu (szczególnie jeśli wybierasz większy rozmiar ekranu), telewizory 4K są obecnie bardzo przystępne i są ogólnie dostępne w większości popularnych sklepów. Możesz kupić 50-calowe telewizory 4K za mniej niż 2000 złotych, nawet te dobre. W rzeczywistości znalezienie telewizorów HD na sprzedaż jest teraz trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Rozdzielczość HD musi być teraz dostępna tylko dla mniejszych rozmiarów ekranu, powiedzmy od 20 do 40 cali lub w celu zaspokojenia wyjątkowo napiętych budżetów.

Co z telewizorami 8k?

2020 może być rokiem, w którym telewizory 8K „startują”, teraz gdy kilka modeli jest dostępnych od kilku marek telewizyjnych, w bardziej rozsądnych rozmiarach 55 cali i nie w oburzających cenach. W ostatnich latach Samsung przewodził w technologii 8K i wprowadził na rynek co najmniej osiem nowych telewizorów 8K.

Jednak czy powinieneś kupić telewizor 8K? Cóż, byliśmy pod wrażeniem zeszłorocznych telewizorów Samsung 8K i ich skalowania podczas obsługiwania gier konsolowych. Oczywiście brak treści 8K może w krótkim czasie zniechęcić niektórych ludzi, podobnie jak brak jakichkolwiek kompatybilnych wejść HDMI 2.1.

Jeśli chcesz zostać jednym z wczesnych posiadaczy technologii 8k, zaletą jest to, że będziesz w czołówce technologii telewizyjnej, ale wiąże się to ze znacznymi kosztami i niewielkim ryzykiem, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że 8K jest jeszcze w fazie testów. Podejście wyczekujące jest prawdopodobnie najbardziej rozsądne dla większości ludzi, na razie. Chociaż z drugiej strony wiele osób może zmienić zdanie do końca roku!

Aplikacje.

Bez względu na sprzęt, który zakupimy, pamiętajmy o tym, że Netflix i Amazon mają coraz większą bibliotekę treści 4K HDR, więc zawsze warto sprawdzić wsparcie na zakupionym telewizorze. Pamiętaj, tylko dlatego, że sprzęt telewizora obsługuje określoną technologię, niekoniecznie oznacza, że obsługuje całe jego oprogramowanie.

Całkowicie legalne, bezpieczne i sprawdzone sposoby na tani Xbox Game Pass

Jeżeli posiadasz lub dopiero nabędziesz odpowiedni sprzęt do gry, warto wiedzieć, że nasz portal (tanigamepass.pl) uczy konwersji innych abonamentów na abonament Xbox Game Passdzięki czemu nasi Klienci mogą zaoszczędzić nawet 90% rynkowej ceny. Nasze poradniki są całkowicie legalne i wypróbowane przez tysiące graczy. Mogą z nich korzystać abonenci dopiero zaczynający przygodę z usługą, a także już aktywni i powracający. Oprócz tego prowadzimy merytorycznego bloga i świadczymy kompleksową pomoc w razie jakichkolwiek problemów.

Dodaj komentarz