Profesjonalne pranie kanap – jak uzyskać idealną czystość tapicerki?

Kanapa to jeden z najpopularniejszych mebli tapicerowanych stosowanych w salonie. Zapewnia nam chwilę relaksu podczas oglądania TV, czytania książki czy gry na konsoli. Może być również idealnym miejscem na popołudniową drzemkę. Regularne pranie kanap ma na celu wyeliminowanie zabrudzeń, które mogą się pojawić podczas normalnej eksploatacji mebli tapicerowanych. Najlepsze efekty zagwarantuje nam profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej realizowane przez doświadczoną firmę czyszczącą. Na czym polega ta usługa i jakie korzyści może nam zaoferować.

Systematyczne czyszczenie kanap i narożników – dlaczego jest tak istotne?

W głębi materiału, z którego wykonana jest tapicerka, z czasem mogą namnażać się bakterie oraz roztocza stanowiące realne zagrożenie dla domowników. Ponadto, pojawiają się zabrudzenia wynikające z normalnej eksploatacji mebli. Brak odpowiedniej pielęgnacji może obniżyć żywotność mebli oraz doprowadzić do wcześniejszego starzenia się materiału. Czyszczenie narożników i kanap to sprawdzony sposób, który pozwala wyeliminować zanieczyszczenia, a także pozbyć się niebezpiecznych drobnoustrojów. Czyste i pachnące meble mają ogromny wpływ na poziom komfortu i korzystnie wpływają na samopoczucie domowników.

Kto realizuje profesjonalne pranie tapicerki meblowej?

W dużych miastach, takich jak np. Warszawa, funkcjonują profesjonalne firmy czyszczące, które oferują czyszczenie tapicerki, a także pranie wykładzin. Wystarczy znaleźć firmę działającą w naszej okolicy i umówić się na dogodny termin. Wiele firm pracuje w weekendy, dzięki czemu, termin możemy w pełni dostosować do naszych potrzeb. Fachowiec przyjedzie na miejsce wraz z niezbędnym sprzętem. Usługa jest realizowana w domu klienta, dzięki czemu, nie musimy obawiać się kosztownych wydatków związanych z transportem mebli. Usługa czyszczenia tapicerki jest dostosowana pod kątem mebli, dzięki czemu, jest w stu procentach bezpieczna.

W jaki sposób przebiega pranie narożników i kanap?

Specjalista rozpocznie od zapoznania się z rodzajem materiału, a następnie przygotuje przestrzeń potrzebną do swobodnego czyszczenia tapicerki meblowej. Pierwszym krokiem jest dokładne odkurzenie materiału, co pozwala pozbyć się kurzu, drobinek wczepionych w materiał, włosów, sierści zwierząt oraz innych, podobnych zabrudzeń. To bardzo ważne, biorąc pod uwagę, że obecność tego typu zanieczyszczeń zwiększa ryzyko przecierania się materiału. Po zakończeniu odkurzania, specjalista zajmie się dokładnym czyszczeniem tapicerki meblowej.

W tym celu wykorzystuje się specjalny środek prespray, który rozmiękcza i rozpuszcza zabrudzenia, dzięki czemu, łatwiej jest je odciągnąć od materiału. W tym procesie stosuje się specjalne odkurzacze piorące oraz ekstraktory ciśnieniowe. Pranie tapicerki można zrealizować także przy pomocą proszku, szamponu lub kapsułek. Metoda jest dobierana indywidualnie pod kątem rodzaju tapicerki. Jeśli pranie narożników i kanap nie wyeliminuje wszystkich plam, fachowiec skorzysta z odplamiaczy przeznaczonych do stosowania miejscowego. W ten sposób można skutecznie wyeliminować najbardziej uporczywe zabrudzenia tapicerki.

Jakie korzyści oferuje systematyczne czyszczenie tapicerki?

Pranie narożników, kanap oraz innych mebli tapicerowanych to bardzo potrzebna usługa, która może zagwarantować klientom długą listę korzyści. Zastanawiasz się, czy warto skorzystać z pomocy specjalistów? Być może przekona Cię do tego poniższa lista zalet:

  • Idealna czystość – pranie tapicerki meblowej pozwala skutecznie wyeliminować kurz, drobiny, włosy, sierść, a także najbardziej uporczywe plamy oraz zabrudzenia materiału.
  • Dom wolny od roztoczy – profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej pozwala pozbyć się zagrożenia ze strony roztoczy, alergenów oraz bakterii. Ma to ogromny wpływ na samopoczucie oraz poziom zdrowia domowników.
  • Neutralizacja przykrych zapachów – pranie tapicerki meblowej pozwala wyeliminować nieprzyjemne wonie, takie jak np. zapach potu lub dym papierosowy. Przyjemny zapach tapicerki utrzymuje się przez wiele tygodni.
  • Dłuższa żywotność mebli – środki wykorzystywane przez doświadczonych specjalistów są w stanie zabezpieczyć tapicerkę i uchronić ją przed blaknięciem i płowieniem. W ten sposób można utrzymać nienaganną prezencję mebli na dłużej.
  • Szybko i profesjonalnie zrealizowana usługa – pranie tapicerki nie zajmuje wiele czasu i nie nastręcza dodatkowych problemów. Co więcej, metoda dobrana pod kątem naszych mebli sprawia, że samo pranie jest w stu procentach bezpieczne.

Powyższe korzyści sprawiają, że profesjonalne pranie kanap i narożników jest coraz częściej wybierane przez wielu mieszkańców Warszawy. Pamiętajmy, że firmy czyszczące mogą nam również zaoferować pranie wykładzin. To kolejna czynność, która ma duży wpływ na higienę w pomieszczeniu.

Ile kosztuje profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej?

Często pojawia się pytanie o to, czy fachowa usługa prania tapicerki wiąże się z dużym wydatkiem. Na szczęście nie, osoby które chcą zadbać o lepszą higienę wnętrza, nie muszą obawiać się wygórowanych wydatków. Pranie narożników, kanap, tapczanów, łóżek tapicerowanych oraz innych, dużych mebli, to koszt rzędu 120 – 200 złotych, w zależności od powierzchni oraz rodzaju tapicerki. Mniej zapłacimy za czyszczenie takich elementów, jak fotele czy krzesła. Natomiast pranie wykładzin to koszt rzędu kilku – kilkunastu złotych za metr kwadratowy, w zależności od wybranej metody czyszczenia.

Jak często należy decydować się na pranie tapicerki?

Dużym plusem jest trwałość efektów uzyskanych podczas profesjonalnego prania tapicerki. Efekty utrzymają się nawet przez kilka miesięcy, a co więcej, możemy je wydłużyć, stosując domowe metody czyszczenia zalecane przez fachowca. To wszystko sprawia, że czyszczenie tapicerki meblowej wystarczy przeprowadzić raz do roku. Wyjątkiem są domy, w których meble są bardzo intensywnie eksploatowane i bardziej narażone na zabrudzenia. Wówczas warto realizować czyszczenie tapicerki dwa razy do roku. Najlepszym okresem jest wiosna lub lato, ponieważ wówczas, dzięki otwartym oknom, czas schnięcia mebli tapicerowanych jest znacznie krótszy.

Powierz czystość mebli tapicerowanych doświadczonym specjalistom

Tapicerka meblowa może być wykonana z wielu materiałów, a każdy z nich wymaga nieco innej pielęgnacji. W związku z tym, samodzielne pranie tapicerki może być ryzykowne, szczególnie, jeśli korzystamy z silnych środków chemicznych. Lepszym rozwiązaniem jest profesjonalne czyszczenie realizowane przez doświadczone firmy czyszczące.

Fachowiec dostosuje metodę do naszych mebli, tak, aby usługa była w stu procentach bezpieczna. Jednocześnie, firmy działające na terenie Warszawy korzystają z zaawansowanego sprzętu oraz specjalistycznych detergentów, które oferują znacznie wyższą efektywność. Dzięki temu, pranie kanap i narożników zagwarantuje nam efekty, które utrzymają się przez wiele miesięcy, oferując nam wyższy komfort, bezpieczeństwo oraz lepsze samopoczucie.

Dodaj komentarz