Usuwanie znamion

Ze zmianami skórnymi boryka się wiele osób. Bez wątpienia stanowią one problem natury estetycznej. Zdarza się, że ich umiejscowienie przyczynia się także do wystąpienia dyskomfortu. Dużą wagę należy przyłożyć do znamion barwnikowych, które w późniejszym czasie mogą przekształcić się zmiany nowotworowe. Nawet niewielkie i z pozoru niegroźne zmiany w wyniku ciągłych otarć mogą okazać się dużym problemem. W związku z tym żadna zmiana nie powinna być zlekceważona.

Do usuwania znamion wykorzystuje się zabiegi z użyciem lasera, który pozwala na usunięcie znamion barwnikowych, brodawek, włókniaków, prosaków, kłykcin kończystych, a także punktów rubinowych. Laser CO2 pozwala na skuteczne usunięcie zmian skórnych, zwykle bez pozostawienia widocznej blizny. Zabieg ten nie może być przeprowadzony w przypadku gdy zachodzi podejrzeniu wystąpienia zmiany nowotworowej. W takich sytuacjach zaleca się przeprowadzenie chirurgicznego zabiegu usuwania zmiany, a także wykonanie badań histopatologicznych.

Dlaczego warto wykonać zabieg laserowego usuwania znamion?

Zabieg z zastosowaniem lasera wykonany w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej charakteryzuje się wysoką precyzją. Dzięki punktowemu usuwaniu zmian skóra je otaczająca jest nienaruszona. Warto zaznaczyć również że proces gojenia następuje bardzo szybko i nie pozostawia po sobie brzydkich blizn. Laser wyróżnia się wysoką skutecznością, dlatego już po jednym zabiegu można wyeliminować niepożądane zmiany. Warto zaznaczyć, że podczas zabiegu znamię nie jest wycinane skalpelem, lecz ulega odparowaniu. W związku z tym nie jest obecna krew, a także nie zachodzi ryzyko wystąpienia blizn.

Zabieg usuwania pieprzyków i kurzajek

Czasami zdarza się, że umiejscowienie pieprzyków jest kłopotliwe, gdyż stanowi problem w codziennym życiu lub jest zagrożeniem dla zdrowia. Dotyczy to między innymi znamion umiejscowionych na twarzy lub obszarów narażonych na otarcia. W celu pozbycia się tego problemu nie ma konieczności wykonywania zabiegu z użyciem skalpela, gdyż dzięki nowoczesnemu zabiegowi z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2, zapewnione jest uzyskanie szybkich efektów poprzez wykorzystanie precyzyjnej i bezbolesnej techniki. Laser ten jest również skuteczny do usuwania blizn potrądzikowych.

Na czym polega zabieg laserowego usuwania znamion?

Podczas zabiegu emitowany jest promień lasera, który przyczynia się do odparowania tkanki, a w efekcie spalenia znamion. Zaletą tego zabiegu jest to, że jest on niezwykle precyzyjny i daje możliwość odcięcia zmiany skórnej od zdrowego obszaru skóry i pozwala ją zlikwidować. Metoda ta sprawdza się w sytuacji, jeżeli zachodzi ryzyko, że znamię ma związek z jakimi zmianami chorobowymi. Zabieg przy pomocy lasera wyróżnia się dużym bezpieczeństwem, gdyż nie wymaga użycia skalpela, dodatkowo jest niekontaktowy, dzięki czemu nie zachodzi ryzyko wystąpienia zakażenia. Warto zaznaczyć, że po przeprowadzonym zabiegu tkanka dobrze się zrasta i nie zachodzi konieczność założenia szwów.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Najczęściej znamiona są usuwane ze względów estetycznych, jednak zdarza się, że są umiejscowione tak, że wpływają na walory estetyczne. W takich sytuacjach w prosty sposób można usunąć je przy pomocy lasera. Zabieg ten wykonuje się również ze względów zdrowotnych w sytuacji, gdy zachodzi ryzyko. że pozostawiony pieprzyk może zmienić się w niebezpieczną zmianę np. czerniaka.

Dodaj komentarz