Cholesterol. Wesprzyj się ziołami!

Cholesterol, sam w sobie, nie jest chorobą. Jest to nawet niezbędny składnik do syntezy witaminy D w organizmie. Jest również zaangażowany w produkcję komórek i niektórych hormonów. Więc dlaczego nazywa się to zaburzeniem? Cóż, są dwa rodzaje cholesterolu: dobry i zły.

Pierwszy, HDL, (lipoproteiny o wysokiej gęstości) jest uważana za „dobry”. Uczestniczy on w funkcjonowaniu przemiany materii, a następnie jest eliminowany w wątrobie.

Drugi, LDL, (lipoproteiny o niskiej gęstości) jest przyswajany przez organizm i przechowywane w taki sam sposób jak tłuszcze. Z czasem poziom cholesterolu LDL osiąga poziom krytyczny, powodując dysfunkcje w organizmie.

Dlaczego poziom cholesterolu LDL jest wysoki?

Według specjalistów, istnieje wiele powodów, dla których poziom cholesterolu LDL może wzrosnąć. Zła dieta jest często najczęstszą wymienianą przyczyną. Dzięki spożywanym przez organizm tłuszczom nasyconym i kwasom tłuszczowym, nasz metabolizm będzie miał trudności z wyeliminowaniem nadmiaru składników. Nadmierna waga tylko pogorszy sytuację.

Oczywiście, niektórych przyczyn nie da się zmienić. Wysoki poziom cholesterolu można po prostu wytłumaczyć wiekiem, płcią, pochodzeniem etnicznym lub historią rodzinną. Obecnie powszechnie mówi się o stresie jako o czynniku decydującym.
Faktem jest, że osoby z tego typu dyskomfortem często prowadzą niezdrowy tryb życia, który pogarsza ich stan zdrowia. Cholesterol jest tylko logiczną konsekwencją, a nie przyczyną.

Jakie są możliwe zagrożenia?

Cholesterol LDL działa jak tłuszcz. Na wewnętrznych ścianach naczyń krwionośnych zaczną się gromadzić osady tłuszczu. Ateromatyczne płytki krwi zatykają naczynia krwionośne, a następnie zamieniają się w prawdziwe blizny. A ponieważ składnik ten aktywnie uczestniczy w wytwarzaniu komórek, średnica tętnic wieńcowych zostanie znacznie zmniejszona dzięki tworzeniu się dodatkowych komórek.

Na tym etapie cholesterol będzie powodował chorobę, którą specjaliści nazywają stwardnieniem tętnic (miażdżyca). Zaburzenie to prowadzi do zagrażających życiu dolegliwości, takich jak udar mózgu (wypadek naczyniowo-mózgowy), silny ból w klatce piersiowej, a nawet zawał serca. Zanim LDL spowoduje problem sercowo-naczyniowy najbardziej zauważalnymi objawami będą bóle łydek i bolesna duszność,

Niektóre rośliny, które są skuteczne w redukcji cholesterolu.

Leczenie fitoterapeutyczne jest metodą zalecaną, ponieważ jest to metoda naturalna. Ponadto nie będzie on stwarzał ryzyka wystąpienia skutków ubocznych, które mogłyby prowadzić do nowych zaburzeń. (problemy z nerkami, nietolerancja, bóle brzucha lub inne).
Mówiąc w kontekście, fitoterapia jest lekiem opartym na spożyciu roślin leczniczych lub ziół. To sam przodek dzisiejszej medycyny. Jego sukces rośnie, ponieważ opiera się na naturalnych i autentycznych produktach.

Mniszek lekarski.

Ze względu na swoje dobroczynne działanie na funkcje żółciowe i skuteczność w leczeniu chorób wątroby mniszek lekarski jest pierwszą rośliną polecaną dla osób z wysokim cholesterolem LDL. Co więcej, minerały i witaminy przechowywane w korzeniu i liściach mniszka lekarskiego pomogą organizmowi lepiej funkcjonować. Oczywiście, ponieważ w niektórych przypadkach istnieją przeciwwskazania, zawsze zalecana jest opinia lekarza.

Zielona herbata.

Stosowana od dłuższego czasu w Azji, w leczeniu wielu schorzeń, zielona herbata posiada również właściwości antycholesterolowe. Jego efekty zostały odkryte dopiero po kilku seriach testów i badań. Według specjalistów, ta roślina bogata w katechiny (antyoksydanty) działa poprzez zmniejszenie wchłaniania cholesterolu LDL przez jelito. Zaletą zielonej herbaty jest to, że można ją spożywać codziennie i bez większych ograniczeń.

I w końcu, nie możemy zapomnieć o słynnych jagodach goji. Ta roślina pomaga w leczeniu cholesterolu. Jest to możliwe dzięki wysokiej zawartości beta-sitosterolu i flawonoidów.

Dodaj komentarz