10 nieoczywistych przedmiotów, które przydadzą Ci się na wakacjach

Pakowanie się na wyjazd, nieważne czy daleki, zawsze niesie ze sobą ryzyko, że czegoś zapomnimy. Dlatego warto przygotować sobie listę rzeczy, które są nam niezbędne na konkretnym wyjeździe. Jeśli zdecydujesz się na spisanie potrzebnego Ci wyposażenia, koniecznie umieść na niej te 10 nieoczywistych przedmiotów, które w trakcie twojego najbliższego wyjazdu mogą bardzo Ci się przydać!

Gotówka

Wielu ludzi wychodzi z założenia, że w dzisiejszych czasach wszędzie można płacić kartą, a prawda jest taka, że zwłaszcza w małych sezonowych miejscowościach terminali wciąż brak. Dlatego wart uzbroić się w gotówkę i mieć ją przy sobie zawsze, gdy planujemy coś kupić albo zwiedzić.

Dziennik

Nie każdy lubi opisywać swoje przygody, a już tym bardziej robić to ręcznie, ale wakacyjny nastrój może nas do tego podkusić. Nie ważne, czy chcesz opisywać swój dzień, czy pomysły, jakie podrzuca Ci wyobraźnia na wyjeździe, nawet mały dziennik A6 będzie świetnie nadawał się na zostanie twoją skarbnicą wspomnień.

Dobra książka

Jeśli większą część dnia spędzasz przy telefonie albo komputera, wakacyjny wyjazd to świetny moment na odwyk. Do tego świetnie nada się dobra książka. Uważaj tylko, aby nie miała śnieżnobiałych kartek, bo wtedy czytanie jej na słońcu będzie bardziej przypominało tortury niż dobrą rozrywkę.

Zapasowa para butów

Buty wbrew pozorom są tak samo, a nawet bardziej, podatne na zniszczenia co inne części garderoby. Dlatego warto zaopatrzyć się przynajmniej w dwie pary butów rodzaju, którego planujesz używać najczęściej. W wypadku zalania lub zniszczenia będziesz miał sprawdzone obuwie pod ręką i nie będziesz musiał przejmować się awaryjnymi zakupami.

Gumki recepturki

To obowiązkowe wyposażenie każdego plecaka turysty. Nigdy nie wiadomo, co stanie się na wyjeździe, a gumki recepturki mają szeroką gamę zastosowania, przeważnie mogą nam pomóc nawet w kryzysowej sytuacji. Możesz użyć je na dowolny potrzebnej Ci sposób i w dowolnej akurat potrzebnej ilości.

Leki na alergię

Możesz pomyśleć sobie, że alergia to nie twoja bajka, ale podróżujesz do nowego środowiska, które może być pełne podejrzanych alergenów. Dlatego sprawdzone albo polecone środki na alergię mogą bardzo się przydać. Stanie w kolejce do apteki na wakacjach w upale na pewno nie będzie przyjemnym doświadczeniem.

Butelka wody

Nie ważne, gdzie jedziesz i na ile, butelka wody jest obowiązkowa. Nie tylko podczas upałów, ale w ich czasie szczególnie. Nie łudź się, że wszędzie znajdziesz sklep spożywczy, czasami potrzeba ugaszenia pragnienia może być naprawdę silna, a nie zaspokojenie jej może przynieść naszemu organizmowi sporo szkód.

Dokument tożsamości

To nie aż tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Najlepiej zabrać ze sobą przynajmniej dwa takie dokumenty, na wypadek zgubienia jednego i trzymać je w różnych miejscach, na pewno nie w portfelu czy przy sporej gotówce. To bardzo ważne, bo w miejscowościach wypoczynkowych nie brakuje złodziei, także tożsamości.

Środki na komary

Te latające robaczki potrafią przyprawić nas o białą gorączkę i ostatecznie każdy wychodzi ze stacje z nimi przegrany. Zwłaszcza przy wyprawach nad jezioro warto mieć przy sobie skuteczny środek na komaty, nawet jeśli według waszych znajomych akurat tam, gdzie się wybieracie, żadne nie gryzą.

Latarka

Latarka, nawet taka kieszonkowa, może się nam bardzo przydać, nie tylko kiedy padną korki w hotelu, ale także jeśli przyjdzie nam wracać po ciemku z plaży czy zabłądzimy w górach. Przydają się do niej również zapasowe baterie, które nie ważą wiele i zmieszczą się do każdej kieszeni, torby czy plecaka.

Dodaj komentarz